Dallime mes rishikimeve të "Udhëheqës të shteteve në vitin 1771"

Francesco III
v
(Francesco III)
* '''[[Malta]]''' - [[Manuel Pinto da Fonseca]] (1741–1773)
* '''[[Massa dhe Carrara]]''' - [[Maria Teresa Cybo-Malaspina]], Princesha e Massa dhe Carrara (1731–1790)
* '''[[Modena dhe Reggio]]''' - [[Francesco III]], Duka i Modena dhe Reggio (1737–1780)
* '''[[Monako]]''' - [[Honoré III, Princi i Monakos]] (1733–1793)
* '''[[Mali i Zi]]''' - [[Sava II Petrović-Njegoš]], Princ-Peshkopi i Malit të Zi (1735–1782)
112

edits