Ndryshimi mes inspektimeve të "Ketri i kuq"

1 byte removed ,  5 vjet më parë
fix typo
(fix typo)
 
Ketri i kuq ose ketri i kuq i Euroazisë ''(vulgaris Sciurus)'' është një specie ketri pemë në gjini Sciurus e zakonshme në të gjithë Euroazine. Ketri i kuq është një i pemëve, i dhënë pas gjithëçkaje brejtëse.
Në Britaninë e Madhe dhe Irlandë, numrat kanë rënë në mënyrë drastike në vitet e fundit, pjesërisht për shkak të futjes së ketri gri lindor (Sciurus carolinensis) nga Amerika e Veriut.[
 
[[Kategoria:Gjitarë]]
112

edits