Hape menynë kryesore

Changes

50 bytes removed ,  4 vjet më parë
Reverted to revision 1345851 by EmausBot. (TW)
qyteti asht mut e i perzim me karin e mixhes temm [[Skeda:Tirana with Dajti 2009.jpg|thumb|290px|[[Tirana|Qyteti i Tiranës]] dhe [[Mali i Dajtit|Dajti]]]]
'''Qyteti''' është një qendër e madhe banimi, ku zhvillojnë veprimtarinë e tyre një varg institucionesh politike, shoqërore, administrative, kulturore dhe ndërmarrjesh industriale dhe tregtare.
 
13

edits