Rrethi i Tiranës: Dallime mes rishikimesh

Corretta grammatica
[Redaktim i kontrolluar][redaktim i pashqyrtuar]
v Bot: Migrating 36 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q201073 (translate me)
Corretta grammatica
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim nga aplikacioni për celular
Rreshti 1:
{{Korniza|Albania_District.svg|250px|right|Rrethi i Tiranës}}
'''Rrethi i Tiranës''' është një nga [[Rrethet e Shqipërisë|36-të rrethet]] e [[Shqipëria|Shqipërisë]] dhe gjindet në [[Qarku i Tiranës|Qarkun e Tiranës]]. Ky rreth ka një popullsi prej 717,2911000936 banorë (sipas regjistrimit të vitit [[20092015]]) dhe ka një sipërfaqje prej 1,238 km² dhe kryeqendër [[Tirana|Tiranën]].
 
== Ndarja administrative ==
Anonymous user