Dallime mes rishikimeve të "Jericho"

85 bytes added ,  7 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
vNo edit summary
vNo edit summary
Pjesëtarët e këtij rock grupi janë:
 
'''Petrit Çarkaxhiu''' - Vocal & Rhythm Guitar''<br>Guita
 
'''''Leonard Canhasi''' - Solo Guitar
'''''Leonard Canhasi''' - Solo Guitar<br>'''''Suad Jamini''' - Bass Guitar
 
'''Visar Rexha''' - Drums
 
'''Festivalet dhe koncertet në të cilat mori pjesë grupi Jericho:'''
 
''Montreux/Suisse <br>( Montreux Jazz Festival 2012)''
 
''( Montreux Jazz Festival 2012)
''Bruxelles/Belgium'' 
 
''( MontreuxBalkan JazzTrafik Festival 20122013)''
 
''Bratislava/Slovakia ''
 
''(Majalsky Festival 2013)''
 
''Istanbul/Turkey''
 
''( Mimar Sinan Güzel Sanat Festival 2011)''
 
''Bogota/Columbia ''
 
''(Bogota International Theater Festival 2012)''
 
''Ljubljana/Slovenia'' 
 
''( Int. Theater Festival - Kino Shishka 2012)''
 
''London/UK'' 
Bruxelles/Belgium 
( Balkan Trafik Festival 2013)
 
''(BBC Radio Concert - Tutus Bar 2002)''
Bratislava/Slovakia 
(Majalsky Festival 2013)
 
''Zürich/Suisse''
Istanbul/Turkey
( Mimar Sinan Güzel Sanat Festival 2011)
 
''( Jericho Concert - Labor Bar 2011)''
Bogota/Columbia 
(Bogota International Theater Festival 2012)
 
''Tirana/ Albania'' 
Ljubljana/Slovenia 
( Int. Theater Festival - Kino Shishka 2012)
 
''(Bunker Fest & Tirana Express 2012)''
London/UK 
(BBC Radio Concert - Tutus Bar 2002)
 
''Prishtina/Kosova'' 
Zürich/Suisse
( Jericho Concert - Labor Bar 2011)
 
''( Festivali Yt 2012; Freedom Fest 2010; "1 October" Arena - Jericho Concert 2011)''
Tirana/ Albania 
(Bunker Fest & Tirana Express 2012)
 
''Skopje/Macedonia'' 
Prishtina/Kosova 
( Festivali Yt 2012; Freedom Fest 2010; "1 October" Arena - Jericho Concert 2011)
 
''( "boris Trajkovski"i Arena - 2012)''
Skopje/Macedonia 
( "boris Trajkovski"i Arena - 2012)
 
'''Cmimet e fituara''''':''
12

edits