Dallime mes rishikimeve të "Adrianne Palicki"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
vNo edit summary
[[Skeda:AdriannePalicki.jpg|parapamje|Adrianne Palicki]]
 
'''Adrianne Palicki''' lindi më [[6 Maj|6 maj]] [[1983]] në [[Toledo]] ([[Ohio]]), [[Shtetet e Bashkuara të Amerikës|SHBA]],është [[aktori|aktore]] amerikane. Tyra Collette ka luajtur në [[seriali|serin]]ë e [[NBC]] [[Friday Night Lights]] dhe në serinë e [[The WB]] ([[The CW]]) rolin e Kara ([[Supergirl]]) në episodin "Covenant".
 
== Filmografia ==