Ndryshimi mes inspektimeve të "18 Qershor"

55 bytes added ,  5 vjet më parë
 
* [[2002]] – Në Algier, Algjeri, ministrat e Jashtëm të Etiopisë dhe Eritresë nënshkruan një marrëveshje preliminare të armëpushimit dhe u pajtuan të punojnë se bashku për një paqe të përhershme pas luftës dyvjeçare për kufijtë.
 
* [[2006]] - [[Kazakistani]] lansoi satelitin e pare.
 
== Lindje ==