Ndryshimi mes inspektimeve të "Ballshi"

49 bytes removed ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
| gjatësi = 19.7359085
| SIPERFAQJA = 382
| POPULLSIA = 3943 000
| POPULLSIA_DENDESIA = 102
| SHTETI = [[Shqipëria]]
| PREFIKSI = 313
| FAQJA_ZYRTARE =
| KRYETARI = IlirAgron ÇelaKapllanaj ([[Partia Socialiste|PS]])DemokratikePD
<!
<!--| PARTIA = PD-->
| SKEDA_EMBLEMA =
| IATA = TIA
| AEROPORTI = [[Aeroporti Nënë Tereza|Nënë Tereza]]
| DISTANCA_NGA_AEROPORTI =
}}
'''Ballshi''' është qytet në [[Shqipëria|Shqipëri]]. Ndodhet në [[Rrethi i Mallakastrës|Rrethin e Mallakastrës]] dhe është kryeqendra e saj. Ballshi ka një popullsi prej rrethreth 3943 000 banorë.
 
== Historia ==
2

edits