Ndryshimi mes inspektimeve të "Kur po xhirohej një film"

v (Fix)
Filmi trajton një temë të rëndësishme sociale në lidhje me familjen. Një film i ri po xhirohet në një qytet të vogël. Aktorët janë një grup fëmijësh. Genti i vogël është nën stress sepse prindërit e tij Liljana dhe Kujtimi janë ndarë për shkak të qëndrimit mikroborgjez të Kujtimit kundrejt Liljanës.
 
Xhirimet e ketij filmi jane berekryer ne Tiraneperiudhen Mars-Prill dhe ne Pogradec1981.
 
Ne Tirane jane bere xhirimet tek SheshiRruga e Durresit,tek lulishtja afer Ish-Shkolla e partise,Tek ish-rruga e Postes afer sheshit <nowiki>''SkenderbejAvni Rustemi'' ,tek Ishish- Kinostudioja ''ShqipëriaShqiperia eE re Re'' dhe tek ish -Uzina e Autotraktoreve ''ENVER HOXHA''</nowiki>.Xhirime te tjera jane bere ne fshatin Dardhas,Cerrave ,Lin,ne Gurin e Kamjes ,ne ish-Hotel <nowiki>''Turizmi''</nowiki>te Pogradecit dhe ne Tushemisht.Premiera e Filmit u dha me 11.10.1981 .
 
== Shih edhe ==
Anonymous user