Ndryshimi mes inspektimeve të "Pirro Dhima"

51 bytes added ,  5 vjet më parë
v (U kthyen ndryshimet e 94.255.251.173 (diskutimet) në versionin e fundit nga Kolega2357-Bot.)
Në vitin 1992 ai fitoi vendin e tretë në Kampionatin Europian dhe mori biletën për të marrë pjesë në Lojërat Olimpike në Barcelonë.
Në [[1993]],në Kampionatin Evropian mori vendin e tretë në 83 kile dhe në të njëjtën kohë,
në Kampionatin Botëror në Melburn fitoi vëndin e parë në të njëjtën kategori. Pirro eshte kokrra e bythqirit qe nuk e ka shokun.
 
Në kampionatin Evropian të peshëngritjes në [[Varshava|Varshavë]], Maj ​​[[1995]], fitoi tre medalje të arta në 83 kile, akoma atje ariti tre rekorde botërorë në rrokje,në hov dhe totale, ndërsa në vitin 1998 në [[Finlanda|Finlandë]] renditet i dyty me 377,5 kg në total.
Anonymous user