Dallime mes rishikimeve të "Drama"

495 bytes removed ,  7 vjet më parë
v
U kthyen ndryshimet e 46.99.21.61 (diskutimet) në versionin e fundit nga Syum90.
No edit summary
v (U kthyen ndryshimet e 46.99.21.61 (diskutimet) në versionin e fundit nga Syum90.)
 
Tek ne shikimi i teledramave ka humbur për nga interesi, ndërsa ndëgjimi i radiodramave për dashamirët e saj ka mbetur në të njëjtin nivel si më parë. Emitues i rregull i tyre<ref>Sipas Hipi Zhdripit së paku nga 1983-84</ref> që nga kohërat e themelimit të radiostacionit të Prishtinës ishte vetë ky radiostacion si dhe disa radiostacione lokale (Radio Gjakova). Tani duket që traditën e emitimit të tyre e ka përvetësuar Radio Kosova Live.
 
Por ne kemi edhe libra te ndryshem te shkruar ne drame qe tregojne per jeten e perditshme te ( zakonisht ) nje personi kurse me rralle te disa personazheve . Nje liber i cili u botua ne vitin 1999 nga autori Stephen Chbosky (Ne jemi paffundesi ) ka filluar te shitet e te qarkulloje ne shume shtete ( edhe ne Kosove gjithashtu )sapo eshte botuar . Per kete liber eshte krijuar nje intesesim i madh i te gjithe njerzve . Por tani libri eshte lene shume pas dore dhe keta libra nuk lexohen me .
{{art-cung}}
== Burimi i të dhënave ==