Dallime mes rishikimeve të "George Bernard Shaw"

v
U kthyen ndryshimet e 2A02:1811:251C:ED00:8484:98C6:2DD8:4CAF (diskutimet) në versionin e fundit nga [[Përdoruesi:Faoli...
(Përgatitur nga Albert Vlash Nikolla, - Belgjikë: George Bernard Shaw lindi në Dublin, me 26 korrik 1856 dhe vdiç në Ayot St Lawrence, Angli, 2 nëntor 1950. Ishte kritik muzike dhe dramaturg orgjinë irlandez, eseiste, skenariste dhe autor gjeni...)
v (U kthyen ndryshimet e 2A02:1811:251C:ED00:8484:98C6:2DD8:4CAF (diskutimet) në versionin e fundit nga [[Përdoruesi:Faoli...)
{{Infobox shkrimtar
| emri = George Bernard Shaw [[Skeda:Nobel_prize_medal.svg‎|20px]]
| foto = [[Skeda:George bernard shaw.jpg|200px]]