Ndryshimi mes inspektimeve të "Lulzim Basha"

ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
| Detyra2 = Kryetar i Bashkisë së Tiranës
| Fillimi i afatit2 = 25 korrik 2011
| Mbarimi i afatit2 = 30 korrik 2015
| Paraardhësi2 = [[Edi Rama]]
| Pasardhësi2 = [[Erion Veliaj]]
| Detyra3 = Ministër i Brendshëm i Shqipërisë
| Fillimi i afatit3 = shtator 2009
| Fëmijë = Dafina Basha
}}
'''Lulzim Basha''' lindi më [[12 qershor]] [[1974]] në [[Tiranë]], është politikan shqiptar, ish-Ministër i Jashtëm i Shqipërisë, ish-deputet i Legjislaturës XVIII të Kuvendit të Shqipërisë, kryetar i [[Partia Demokratike e Shqipërisë|Partisë Demokratike]] dhe ish-kryetar i [[Bashkia Tiranë|Bashkisë së Tiranës]]. gjatë mandatit 2011-2015.
 
== Arsimimi dhe veprimtaria para politike==
Anonymous user