Ndryshimi mes inspektimeve të "Rafael Márquez"

2 bytes removed ,  5 vjet më parë
v
zevendesim, replaced: një futbollistë → një futbollist using AWB
v (zevendesim, replaced: një futbollistë → një futbollist using AWB)
}}
 
'''Rafael Márquez''' (i lindur më [[13 Shkurt]] [[1979]]) është një futbollistëfutbollist meksikan i cili luan aktualisht për skuadrën [[Club León]] në [[Liga MX]]. Ai mund të luaj si qëndër–mbrojtës ose si mesfushor–mbrojtës.
 
Ai ka shpenzuar më shumë se 1 dekadë duke luajtur në [[Franca|Francë]] dhe [[Spanja|Spanjë]]. Ai ka fituar shumë tituj me [[AS Monaco FC|Monacon]] dhe [[FC Barcelona|Barcelonën]]. Pasi fitoi [[UEFA Champions League|Champions Leaguen]] me [[FC Barcelona|Barcelonën]] në vitin 2006, ai u bë meksikani i parë në histori që fiton këtë trofe.