Ndryshimi mes inspektimeve të "Sergio Ramos"

2 bytes removed ,  5 vjet më parë
v
zevendesim, replaced: një futbollistë → një futbollist using AWB
v (zevendesim, replaced: një futbollistë → një futbollist using AWB)
}}
 
'''Sergio Ramos García''' (<small>Spanjisht</small> [[Gjuha spanjolle|[ˈserxjo ˈramoz ɣarˈθi.a]]]; lindur më [[30 Mars]] [[1986]]) është një futbollistëfutbollist spanjoll i cili luan për klubin spanjoll [[Real Madrid C.F.|Real Madrid]] në [[La Liga]] dhe me [[Kombëtarja spanjolle e futbollit|Kombëtaren spanjolle]] si [[Mbrojtësi (futboll)|mbrojtës]]. Ramos luan zakonisht si [[Mbrojtësi (futboll)|qëndër mbrojtës]], por ai mund të luaj edhe si [[Mbrojtësi (futboll)|mbrojtës i dhjathtë]].
 
Pas daljes përmes sistemit të të rinjëve të [[Sevilla FC|Sevillës]], ai kaloi te [[Real Madrid C.F.|Real Madrid]] dhe që ajo kohë është një nga shtyllat e mbrojtjes. Kohët e fundit ai është vendosur si [[Kapiteni (futboll)|zëvëndës-kapiten]] dhe gjithashtu është një nga golashënuesit më të mirë në pozicionin e mbrojtjes.<ref>{{cite news|url=http://www.realmadrid.com/en/news/2014/05/sergio-ramos-is-the-top-scoring-active-defender-in-la-liga|title=Sergio Ramos is the top scoring active defender in La Liga|work=Uebsajti zyrtar i Real Madridit|date=5 Maj 2014|accessdate=14 Maj 2014}}</ref>