Ndryshimi mes inspektimeve të "Blue-ray Disk"

914 bytes added ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
{{Infobox company
[[Skeda:Bluray.png|parapamje|]]
| name = Blu-ray Disc
| native_name = Blu-ray
| trading_name =
| logo = Bluray.png
| caption =
| type =
| traded_as =
| genre =
| fate =
| predecessor =
| successor =
| foundation =
| founder = [[SHBA|Amerikë]]
| defunct =
| location_city =
| location_country =
| locations =
| area_served =
| key_people =
| industry =
| products = [[HD DVD]] LaserDisc, CD, DVD, [[Samsung]]
| production =
| services =
| revenue =
| operating_income =
| net_income =
| aum =
| assets =
| equity =
| turnover =
| owner =
| num_employees =
| parent =
| divisions =
| subsid =
| homepage =
| footnotes =
| intl =
}}
/
'''Blu-Ray''' është një format për ruajtje digjitale të informacionit video dhe lojrave të ndryshme. Ky format mbështetet nga [[Sony]] që synon ta përdorë atë si pjesë integrale në [[PlayStation 3|Playstation 3]].
 
Anonymous user