Ndryshimi mes inspektimeve të "Qeveria Rama I"

8 bytes removed ,  5 vjet më parë
U kthye versioni 1547102 i bërë nga Olsi (diskutimet) Të gjitha kritikat u ndreqën. Nëse ke kritika të tjera paraqiti së bashku me argumentet përkatëse. Mos e politizo kot faqen.
(→‎Kronologji e ngjarjeve kryesore gjatë qeverisjes Rama: Mos e hiq stampen POV. Artikulli akoma nuk eshte neutral. Do ta rregulloj kur te kem kohe)
(U kthye versioni 1547102 i bërë nga Olsi (diskutimet) Të gjitha kritikat u ndreqën. Nëse ke kritika të tjera paraqiti së bashku me argumentet përkatëse. Mos e politizo kot faqen.)
 
== Kronologji e ngjarjeve kryesore gjatë qeverisjes Rama ==
{{POV}}
===2013===
* [[13 Shtator|'''13 Shtator''']]''' [[2013]]''' - Kryeministri [[Edi Rama]] gjatë një vizite në Republikën e Kosovës, mban një fjalim në parlamentin e saj. Fjalimi i Ramës ngjalli një sërë kritikash dhe reagimesh për faktin se ky i fundit nuk e pëmendi fare, duke e anashkaluar, rolin dhe kontributin e Ibrahim Rugovës në shtetndërtimin dhe dhënien e lirisë për popullin e Kosovës, duke cituar nga ana tjetër Rexhep Qosen. Fjalimi shkaktoi largimin e menjëhershëm të deputetëve të LDK-së nga salla e Kuvendit. Reagime pati nga shqiptarët brenda dhe jashtë Kosovës.<ref name="Rilindja Demokratike">[http://www.rilindjademokratike.com/web/index.php?option=com_content&view=article&id=2142:tenton-percarjen-ne-kosove-braktiset-ne-kuvend&catid=58:lajme-kyce Edi Rama tenton përçarjen në Kosovë, braktiset në Kuvend], ''Rilindja Demokratike'', 13 shtator 2013 - ([https://archive.today/Sus1m Arkivuar])</ref><ref name="KosovaSot">[http://www.kosova-sot.info/opinione/a-beri-gafe-rama-ne-kuvendin-e-kosoves A bëri gafë Rama në Kuvendin e Kosovës?], ''Kosova Sot'', Vizituar më 19 shtator 2014</ref><ref name="Balkanweb.com">[http://www.balkanweb.com/m/kryesore/berisha-rama-vizite-percarese-ne-kosove-injoroi-rolin-e-presidentit-rugova-148590.html Berisha: Rama vizitë përçarëse në Kosovë, injoroi rolin e presidentit Rugova], [https://archive.today/ImzYM Arkivuar]. ''BalkanWeb.com'', - Vizituar më 19 shtator 2014 </ref> Ndër të tjera reagoi edhe, [[Sali Berisha]], ish kryetar i [[Partia Demokratike|Partisë Demokratike të Shqipërisë]] duke e quajtur vizitën "''një akt përçarës të paimagjinueshëm[...]''".<ref name="Balkanweb.com" />