Ndryshimi mes inspektimeve të "Superkupa e Shqipërisë"

ska përmbledhje të redaktimeve
v
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
[[Superkupa e Shqipërisë]] është themeluar në vitin 1989. Konsiston në një ndeshje të vetme finale para nisjes së sezonit mes fituesve të [[Kategoria Superiore|Superligës]] dhe fituesve të [[Kupa e Shqipërisë|Kupës]].
 
[[KS Skënderbeu]] janë fituesit në fuqi. Ndërkaq [[KF Tirana]] mbajnë numrin rekord të trofeve të Superkupës, plot 10 të tilla. Secila ndeshje finale është luajtur në [[Stadiumi Kombëtar Qemal Stafa|Stadiumin Kombëtar]] në [[Tiranë]], përjashto finalen e sezonit [[Superkupa e Shqipërisë 2011|2011]] e cila u luajt në [[Korçë]]. Fituesi I ketij titulli perfiton 5 mije euro nga FSHF.
 
==Fituesit e Superkupës==
Anonymous user