Ndryshimi mes inspektimeve të "Amadeo Avogadro"

54 bytes removed ,  5 vjet më parë
Removed Spam
(Amedeo ka lindur në Torino, Itali, më 9 gusht 1776 në një familje avokatesh. Ai u rrit ne nje periudhe te rendesishme ne kimi ku kimist si John Dalton dhe Joseph Louis Gay-Lussac kishin filluar te kuptonin pjeset e atomit dhe molekulat.Babai i tij,)
(Removed Spam)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
1809.
 
Per me shume Klikoni ne: http://behar123.blogspot.com/[[Kategoria:Kimistë italianë]]
[[Kategoria:Lindje 1776]]
[[Kategoria:Vdekje 1856]]
Anonymous user