Dallime mes rishikimeve të "25 Shtator"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
* [[1932]] - [[Adolfo Suárez]], politikan dhe premier spanjoll
* [[1944]] - [[Michael Douglas]], aktor dhe regjisor amerikan
* [[1949]] - [[Pedro Almodóvar]], regjisor dhe producent spanjoll
* [[1952]] - [[Christopher Reeve]], aktor amerikan, regjisor dhe aktivist i paralizës (v.2004)
* [[1955]] - [[Karl-Heinz Rummenigge]], futbollist gjerman
== Vdekje ==
* [[1506]] - [[Filip I Kastili]],mbret i Kastiles.
* [[1534]] - [[Papa Klement VII]] (l. [[1478]])
* [[1970]] - [[Erich Maria Remarque]], letrar gjerman.