Ndryshimi mes inspektimeve të "Violina"

169 bytes removed ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim nga aplikacioni për celular
[[Skeda:Old violin.jpg|thumb|Violina]]
 
'''Violina''' është [[Instrumenti muzikor|instrument muzikor]] dhe hyn në grupin e instrumenteve harkore. Ajo ka katër tela.
== Historiku ==
U krijua rreth gjysmës së dytë të [[Shekulli XV|shek. XV]]. Shpikja e saj i atribuohet italianëve A. Brensino, Gasparo da Salo dhe A. Amati.
Anonymous user