Ndryshimi mes inspektimeve të "Pagëzimi"

1 byte added ,  4 vjet më parë
== Pagëzimi në judaizëm ==
[[Judaizëm|Judaizmi]] e ushtron [[riti]]n e pastrimit me zhytje në ujë, dhe [[Ungjilli|ungjijtë]] tregojnë që [[Gjon Pagëzori]] e pagëzoi Jezusin.
 
== Në krishterim ==
[[Skeda:Child baptism with water.jpg|thumb|200px|Pagëzimi i një foshnjeje.]]
Anonymous user