Dallime mes rishikimeve të "Zajmina Vasjari"

2.385 bytes added ,  5 vjet më parë
v
v (Fotografine e profilit)
[[Skeda:Zajmina VasjariZaj-610x397.jpg|thumb|250px288x288px|<ref>[[Skeda:Z88.jpg|thumb]]
</ref>Zajmina Vasjari]]
'''Zajmina Vasjari''' lindi në [[Durrës]] [[Shqipëri]] më [[17 qershor]] të vitit [[1986]]. Mban titullin e “Miss Shqipëria 2002”. Bukuroshja nga Durrësi, mori kurorën e më të bukurës së vendit ditën e lindjes së saj. Zaimina është një këngëtare dhe autore këngësh shumë e njohur. Qe nga ajo date jeta e saj ndryshoi perfundimisht duke kaluar nga nje vajze e thjeshte, ne nje ikone bukurie shqiptare, duke qene keshtu objektiv i shume paparaceve. Vitet e fundit e gjejme Zajminen si modele por edhe si kengetare me hite te ndryshme qe e bene te famshme ne Shqiperi dhe ne Kosove.
 
Nis ne fillim karrieren si kengetare me kenget: "Ku je", "Pa ty", "Kthehu". <br>
'''Zajmina Vasjari''' lindi në [[Durrës]] [[Shqipëri]] më [[17 qershor]] të vitit [[1986]]. Mban titullin e “Miss Shqipëria 2002”. Bukuroshja nga Durrësi, mori kurorën e më të bukurës së vendit ditën e lindjes së saj.
<br>
 
- Ne vitin 2005 <br>
Nxjerr videoklipin te kenges "S'te dua" <br>
Dhe pastaj konkuron ne "Mikrofonin e arte" me kengen "Sonte me prit" <br>
<br>
- Ne vitin 2006 <br>
Vijon ne nje videoklip ne bashkpunim me Kastro Zizo ne kengen "Bonito". <br>
Paraqitet tek festivali muzikor "Top Fest 3" me kengen "Mos thuaj jo" <br>
<br>
- Ne vitin 2007 <br>
Nje tjter pashkpunim me Kastro Zizo me kengen "Chupa Chupa", per te cilen realizojne nje tjter videoklip. <br>
<br>
- Ne vitin 2008 <br>
Ne vere vjen nje duet me Rati per kengen e shoqeruar me videoklip "Zarfe trendafilash". <br>
E ftuar tek ZONE E LIRE, nje emision i Arjan Cani, kendon kengen e re "Zemren parkove keq". <br>
<br>
- Ne vitin 2009 <br>
Nxjerr videoklipin e ri te saj nga Supersonic Production te titulluar "Nje me pak e nje me shume". Pastaj ne shkurt nje tjeter videoklip i sukseshem per kengen "Facebook". <br>
<br>
- Ne vitin 2010 <br>
Kesaj here Zaiminen e gjeme perkrah Bleros me kengen "Veç ti" me nje videoklip nga Max Production. <br>
Ne Maj konkuron tek emisioni çelesi muzikor ZICO tv me kengen "Me sy te penduar" ku arrin ne vendin e 2-te. <br>
Vijon kenga "Problem" e shoqeruar nga nje tjeter videoklip. <br>
Ne muajin Tetor, konkuron per here te pare ne "KENGA MAGJIKE 2010" me kengen "Nje me gjashte". <br>
<br>
- Ne vitin 2011 <br>
E ftuar ne kosove tek Op Labi Party 3 per te festuar vitin e ri, vijon me nje kenge te re titulluar "Te Ndjej" <br>
Ne "NETET E KLIPIT SHQIPTAR" kengetarja ben te ditur qe do realizoj kengen e saj te re "PO TA DIJA" e realizuar nga Flori Mumajesi e cila do ti realizohet videoklipi. <br>
Ne korrik vijon kenga e ra "APOKALIPS" me bashkpunimin e kengetarit kosovar i mirnjohur Besjan Gashi per te cilen ka realizuar nje videoklip nga Max Production. <br>
Me 21 gusht nxjerr ne treg kengen e pritur "PO TA DIJA" e cila kthye ne nje Hit veror me nje videoklip i realizuar ne plazh nga Max Production.
== Galeri ==
<gallery>