Dallime mes rishikimeve të "Shpyllëzimi"

39 bytes removed ,  6 vjet më parë
v
U kthyen ndryshimet e 217.73.143.21 (diskutimet) në versionin e fundit nga Miri Qelemeni.
v (U kthyen ndryshimet e 217.73.143.21 (diskutimet) në versionin e fundit nga Miri Qelemeni.)
 
== Shkaqet ==
Shkaqet e shpyllëzimit janë të shumta. Në Shqipëri, prerja e pyjeve ndodh më tepër për qëllime përfitimi, dhe më pas vijnë prerjet për dru zjarri e hapje tokash buke. Në vitet e fundit, shumë pyje e zabele të Ultësirës Perëndimore të Shqipërisë janë djegur për të ndërtuar mbi atë tokë. Se si prijen kto pyje heej zot .po he m he si prihen kto pyje apapapaaa
 
== Problemet mjedisore ==