Ndryshimi mes inspektimeve të "Selim II"

369 bytes removed ,  5 vjet më parë
Faqja u zëvendësua me 'Shko këtu: Selimi i II'
(Faqe e re: ishte sulltani i kohtave djali i sulltaneshe hyrremit dhe sulltan sulejmanit ai gjithashtu ishte dhe bashkeshorti i nurbanu pati nje djal me te me emrin murad sulltan selimi kishte dhe...)
 
(Faqja u zëvendësua me 'Shko këtu: Selimi i II')
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Shko këtu: [[Selimi i II]]
ishte sulltani i kohtave djali i sulltaneshe hyrremit dhe sulltan sulejmanit ai gjithashtu ishte dhe bashkeshorti i nurbanu pati nje djal me te me emrin murad sulltan selimi kishte dhe 4 vellezer te tjer mehmet,baiazit,mustafa dhe xhihangir. Ai luftoi kunder te gjithve pas vdekjes se sulltan sulejmanit per te zene fronin dhe ne fund e zuri. Sulltan Selimi II kishte nje moter me emrin mihrimah.
60

edits