Dallime mes rishikimeve të "Rexhep bej Mitrovica"

ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
|Nacion = [[Shqiptar]]
|}}
'''Rexhep bej Mitrovica''' ([[Mitrovicë]], [[18 janar]] [[1888]] - [[Stamboll]], [[21 Maj|21 maj]] [[1967]]) ishte veprimtar i çështjes kombëtare, [[Nënshkruesit e Deklaratës së Pavarësisë së Shqipërisë|nënshkrues]] i [[Deklarata e Pavarësisë së Shqipërisë|Deklaratës së Pavarësisë së Shqipërisë]], nëpunës, ministër dhe kryeministër i [[Shqipëri|Shqipërisë]] gjatë viteve 1943-1944.
 
== Jeta ==
21

edits