Dallime mes rishikimeve të "Nursultan"

7 bytes removed ,  6 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
== Demografia ==
 
Në [[dhjetori]]n të [[2007]] popullsia në Astana ishte 600,200 banorë. Në [[1999]] Astana kishte 281,000 banorë (60% kazakë, 30% rusë, 10% ukrainas dhe gjerman). Në 2030 parashikohet të ketë mbi 1,000,000 milion banorë.
 
== Gjeografia ==
Anonymous user