Dallime mes rishikimeve të "Organizata e Kombeve të Bashkuara"

[Redaktim i kontrolluar][redaktim i pashqyrtuar]
v (U kthyen ndryshimet e 2.224.84.82 (diskutimet) në versionin e fundit nga Liridon.)
 
=== Këshilli i Kujdestarisë ===
Eshte nje organ i suprimuar ne kuadrin e OKB. Ai konsiderohej si teper efektiv ne vitet 60 - 70 gjate kalimit nga sistemi i kolonizimit ne fitimin e pavaresise ne vendet e Afrikes dhe Azise.
 
=== Sekretariati ===
Anonymous user