Dallime mes rishikimeve të "Shpella e piratëve (roman)"

v
U kthyen ndryshimet e 77.28.129.220 (diskutimet) në versionin e fundit nga Liridon.
(Perleshja me peshkaqenin)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v (U kthyen ndryshimet e 77.28.129.220 (diskutimet) në versionin e fundit nga Liridon.)
[[Skeda:Shpella e piratëve (roman).JPG|thumb|200px]]
'''Shpella e piratëve''' është një nga romanet e shkrimtarit shqiptar [[Petro Marko]]. Ky roman i përket krijimtarisë për fëmijë.
== Përmbajtja ==
Përmbajtja e romanit është shpërndarë në pesë pjesë. Pjesa e parë ka dy tituj "Tregimi i Niko Dabos" dhe "Përleshja me peshkaqenin". Ndërsa pjesa e dytë mbanë titujt "Zbulimi i një fshehtësie shekullore", "Gjonbaba ! Gjonbaba !" dhe "Lolua - Gjonbaba !. Në pjesen e tretë paraqiten titujt "Përgatitja", "Në sulm për futje në shpellë", "Në detin e shpellës" dhe "Viti 999 !". Pjesa e katërt fillon me titullin "Emri i Rusman el Namsurit" vazhdon me "Gjonbiri" dhe përfundon me titullin "Gjonipi". Pjesa pestë dhe e fundit, ka pesë tituj. Fillon me titullin "Kthimi i ''humbjes''", vazhdonë me "Lundërthyes në skëterrë !", "Zbulime tjera", "Zëri i jetës" dhe përfundon me "Në krye ''Delfini i pionierëve'' !".
 
[[Kategoria:Romane]]
[[Kategoria:Petro Marko]]