Ndryshimi mes inspektimeve të "Flamuri i Francës"

ska përmbledhje të redaktimeve
v (Bot: Migrating 69 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q43192 (translate me))
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
[[Skeda:Flag of France.svg|thumb|right|300px|Flamuri i Francës]]
'''Flamuri kombëtar i [[FrancëFranca|Francës]]s''', i njohur në [[frëngjisht|gjuhën frëne]] si ''drapeau tricolore'', ''drapeau bleu-blanc-rouge'', ''drapeau français'' dhe ''le tricolore'' është një flamur tringhyrësh me tri kolona vertikale, e kaltër, e bardhë dhe e kuqe.
 
Në [[anglisht|gjuhën angleze]] njihet si '''French tricolour''' ose '''tricolour''', që në [[shqip]] do të thotë '''Tringjyrshi Francez'''.
Anonymous user