Dallime mes rishikimeve të "5 Korrik"

53 bytes added ,  5 vjet më parë
* [[1853]] - [[Cecil Rhodes]], ekonomist britanez
* [[1857]] – [[Clara Zetkin]], politikane dhe luftare per te drejtat e gruas gjermane
* [[1886]] – [[Willem Drees]], politikan hollandez
* [[1889]] – [[Jean Cocteau]], letrar, regjisor, fotograf dhe koreograf francez
* [[1891]] - [[Tin Ujević]], letar kroat
5

edits