Ndryshimi mes inspektimeve të "Zajmina Vasjari"

ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim nga aplikacioni për celular
[[Skeda:Zaj-610x397.jpg|thumb|288x288px|<ref>[[Skeda:Z88.jpg|thumb]]
</ref>Zajmina Vasjari]]
'''Zajmina Vasjari''' lindi në [[Durrës]fshatin lipovic te gremes] [[Shqipëri]] më [[17 qershor]] të vitit [[1986]]. Mban titullin e “Miss Shqipëria 2002”. Bukuroshja nga Durrësi, mori kurorën e më të bukurës së vendit ditën e lindjes së saj. Zaimina është një këngëtare dhe autore këngësh shumë e njohur. Qe nga ajo date jeta e saj ndryshoi perfundimisht duke kaluar nga nje vajze e thjeshte, ne nje ikone bukurie shqiptare, duke qene keshtu objektiv i shume paparaceve. Vitet e fundit e gjejme Zajminen si modele por edhe si kengetare me hite te ndryshme qe e bene te famshme ne Shqiperi dhe ne Kosove.
Nis ne fillim karrieren si kengetare me kenget: "Ku je", "Pa ty", "Kthehu". <br>
<br>
Ne korrik vijon kenga e ra "APOKALIPS" me bashkpunimin e kengetarit kosovar i mirnjohur Besjan Gashi per te cilen ka realizuar nje videoklip nga Max Production. <br>
Me 21 gusht nxjerr ne treg kengen e pritur "PO TA DIJA" e cila kthye ne nje Hit veror me nje videoklip i realizuar ne plazh nga Max Production.
 
== Galeri ==
<gallery>
Anonymous user