Ndryshimi mes inspektimeve të "Boroveci"

979 bytes added ,  4 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
{{Kartela vendbanim
{{Infobox MKD fshat|
| emri = Boroveci
| foto harta=
| emri_amtar = ''Бороец''
{{Harta fshat MKD|'''Borovec'''|41|17|22|20|35|46}}
| lloji_vendbanimit = fshat
| emri='''Borovec'''
| figura =
| komuna=[[Komuna e Strugës]]
| figura_përshkrimi =
| banor= 629 (2002)
| shteti = MKD
| posta=
| shkalla_administrative = 3
| telefoni=
| ndarja_adm_shkalla_1 = Jugperëndimor
| lartësia=780m
| artikulli_ndarja_adm_shkalla_1 = Rajoni jugperëndimor (Maqedoni) <!-- Artikulli për rajonin -->
| latitude=41° 17' 22 veri
| ndarja_adm_shkalla_2 = Struga
| longitude=20° 35' 46 lindje
| artikulli_ndarja_adm_shkalla_2 = Komuna e Strugës
| web=
| kryetari =
| lartësia = 780
| sipërfaqja =
| popullsia = 629
| popullsia_data = 2002<ref name="stat">[http://www.stat.gov.mk/Publikacii/knigaX.pdf Regjistrimi Kombëtar i Maqedonisë, 2002 (sipas etnitetit, gjinisë, përkatësisë fetare, dhe gjuhës)] {{mk}} {{en}}</ref>
| prefiksi = (46) 796
| kodi_postar =
| harta_përshkrimi =
| gjer_g = 41 | gjer_m = 17 | gjer_s = 22 | gjer_dr = N
| gjat_g = 20 | gjat_m = 35 | gjat_s = 46 | gjat_dr = E
}}
 
''' Borovec''', ''([[Gjuha sllavomaqedone{{Lang-mk|Maqedonisht]]: Бороец/Boroec}})'' është fshat në [[Komuna e Strugës|Komunën e Strugës]], [[MaqedoniaRepublika (kthjellim)e Maqedonië|Maqedoni]].
 
== Gjeografia ==
== Historia ==
 
== Shih edhe Referencat==
{{reflist}}
{{Komuna e Strugës}}
 
== Lidhje të jashtme ==
*[http://www.fallingrain.com/world/MK/00/Boroec.html vendndodhja]
 
| komuna=[[{{Komuna e Strugës]]}}
{{MKD-gjeo-cung}}