Ndryshimi mes inspektimeve të "Boroveci"

7 bytes removed ,  4 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
| popullsia = 629
| popullsia_data = 2002<ref name="stat">[http://www.stat.gov.mk/Publikacii/knigaX.pdf Regjistrimi Kombëtar i Maqedonisë, 2002 (sipas etnitetit, gjinisë, përkatësisë fetare, dhe gjuhës)] {{mk}} {{en}}</ref>
| prefiksi = (46) 796
| kodi_postar =
| harta_përshkrimi =
}}
 
''' Borovec''', ''({{Lang-mk|Бороец/Boroec}})'' është fshat në [[Komuna e Strugës|Komunën e Strugës]], [[Republika e MaqedoniëMaqedonisë|Maqedoni]].
 
== Gjeografia ==