Dallime mes rishikimeve të "Morovishti"

792 bytes added ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Fix)
{{Kartela vendbanim
{{Infobox MKD fshat|
| emri = Morovishti
| foto harta=
| emri_amtar = ''Мороишта/Moroišta''
{{Harta fshat MKD|'''Morovisht'''|41|12|10|20|41|60}}
| lloji_vendbanimit = fshat
| emri= '''Morovisht'''
| shteti = MKD
| komuna= [[Komuna e Strugës]]
| shkalla_administrative = 3
| krahina=
| ndarja_adm_shkalla_1 = Jugperëndimor
| banor=909
| artikulli_ndarja_adm_shkalla_1 = Rajoni jugperëndimor (Maqedoni) <!-- Artikulli për rajonin -->
| posta=
| ndarja_adm_shkalla_2 = Struga
| telefoni=
| artikulli_ndarja_adm_shkalla_2 = Komuna e Strugës
| lartësia=686m
| lartësia = 686
| sipërfaqja=
| popullsia = 909
| gjerësia=41° 12' 10 veri
| popullsia_data = 2002<ref name="stat">[http://www.stat.gov.mk/Publikacii/knigaX.pdf Regjistrimi Kombëtar i Maqedonisë, 2002 (sipas etnitetit, gjinisë, përkatësisë fetare, dhe gjuhës)] {{mk}} {{en}}</ref>
| gjatësia=20° 41' 60 lindje
| prefiksi =
| web=
| kodi_postar =
| harta_përshkrimi =
| gjer_g = 41 | gjer_m = 12 | gjer_s = 10 | gjer_dr = N
| gjat_g = 20 | gjat_m = 41 | gjat_s = 60 | gjat_dr = E
}}
'''Morovisht''', ''([[gjuha sllavo{{Lang-maqedonemk|Maqedonisht]]: Мороишта/Moroišta}})'' është fshat në [[Komuna e Strugës|Komunën e Strugës]], [[Maqedoni]].
 
== Gjeografia ==
== Historia ==
 
== Shih edhe Referencat==
{{reflist}}
{{Komuna e Strugës}}
 
== Lidhje të jashtme ==
*[http://www.fallingrain.com/world/MK/00/Moroista.html vendndodhja]
 
| komuna= [[{{Komuna e Strugës]]}}
{{MKD-gjeo-cung}}
*[http://www.fallingrain.com/world/MK/00/Moroista.html vendndodhja]
[[Kategoria:Fshatra në komunën e Strugës]]