Dallime mes rishikimeve të "Arnold Schwarzenegger"

ska përmbledhje të redaktimeve
v (Bot: Migrating 83 interwiki links, now provided by Wikidata on d:Q2685)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
[[Skeda:Arnold Schwarzenegger.jpg|right|thumb|222px|Arnold Schwarzenegger]]
'''Arnold Schwarzenegger''' lindi më [[30 korrik]] [[1947]] (68 vjeq) në [[Thal bei Graz]], [[Steiermark]], [[Austria]] ''(Gjatësia: 1.88 meter)'' është [[aktor]] dhe guvernator nga [[ShBA]].
 
U rrit në një fshat të vogël të Austrisë, ku filloi edhe ssportin e bodybuilding, si dicka fitimprurvse. Ai filloi ushtrinë kur ishte 18 vjec, në vitin 1965.
Anonymous user