Dallime mes rishikimeve të "Shiu"

288 bytes added ,  5 vjet më parë
v (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:Q7925)
*në formë shtrengate.
 
== Rëndësia e shiut në natyrë ==
ka rendesi gjeografike dhe ekonomike, pasi ndikon ne pastrimin e ajrit,ne rritjen e bimesise, ne furnizimin e burimeve dhe te rrjedhave ujore, ne bujqesi,ne energjitike etj. Por kur shiu eshte ne sasi te medha mund te sjell edhe fatkeqesi natyrore si rreshqitje,permbytje,erozion etj.
 
== Ndikimi i njeriut ==
 
== Shiu artificial ==
Anonymous user