Ndryshimi mes inspektimeve të "Eqrem Çabej"

19 bytes added ,  5 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
{{Leter mbiemri| Çabej }}
{{Leter ditëlindje|[[6 gusht]] [[1908]]}}
{{Leter vendlindje|GjirokastërEskishehir}}
{{Leter ditëvdekje|[[13 gusht]] [[1980]]}}
{{Leter vendvdekje|Romë}}
<!-- {{Leter mirnjohje|}} -->
{{Leter Tabela Fund}}
''' Eqrem Çabej ''' lindi më [[6 gusht]] të vitit [[1908]] në [[GjirokastërEskishehir]] te [[Turqia|Turqisë]] dhe vdiq më [[13 gusht]] të vitit [[1980]] në [[Romë]]. Ishte një nga figurat më të shquara të shkencës arsimit dhe kulturës shqiptare.
 
== Biografia ==