Dallime mes rishikimeve të "Licenca Publike e Përgjithshme GNU"

{{reflist}}
 
== ExternalLidhje linkstë jashtme ==
{{Wikibooks|Free software Licensing|Licenca për softuerë të lirë}}
* [https://gnu.org/licenses/gpl.html GNU General Public License] (version 3)
* [http://www.free-soft.org/gpl_history/ History of the GPL]
 
{{GNU}}
 
{{FOSS}}
 
[[Kategoria:Licencat e lira dhe me kod burimi të hapur]]