Ndryshimi mes inspektimeve të "Zajmina Vasjari"

23 bytes removed ,  5 vjet më parë
Skeda Z88.jpg u largua pasi që është shlyer nga Commons prej Christian Ferrer
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim nga aplikacioni për celular
(Skeda Z88.jpg u largua pasi që është shlyer nga Commons prej Christian Ferrer)
[[Skeda:Zaj-610x397.jpg|thumb|288x288px|<ref>[[Skeda:Z88.jpg|thumb]]
</ref>Zajmina Vasjari]]
'''Zajmina Vasjari''' lindi në [fshatin lipovic te gremes] [[Shqipëri]] më [[17 qershor]] të vitit [[1986]]. Mban titullin e “Miss Shqipëria 2002”. Bukuroshja nga Durrësi, mori kurorën e më të bukurës së vendit ditën e lindjes së saj. Zaimina është një këngëtare dhe autore këngësh shumë e njohur. Qe nga ajo date jeta e saj ndryshoi perfundimisht duke kaluar nga nje vajze e thjeshte, ne nje ikone bukurie shqiptare, duke qene keshtu objektiv i shume paparaceve. Vitet e fundit e gjejme Zajminen si modele por edhe si kengetare me hite te ndryshme qe e bene te famshme ne Shqiperi dhe ne Kosove.