Ndryshimi mes inspektimeve të "Gjeravica"

24 bytes removed ,  5 vjet më parë
Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 178.175.85.146) dhe riktheu rishikimin 1337009 nga Roboti Tung
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim nga aplikacioni për celular
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 178.175.85.146) dhe riktheu rishikimin 1337009 nga Roboti Tung)
Kjo maje malore gjendet në perëndim të Kosovës, gjegjësisht në vargmalet e Bjeshkëve të Nemuna që ndajnë kufirin shtetëror të komunës së Deçanit me Shqipërinë. Maja e Gjeravicës i takon territorit të komunës së Deçanit dhe afër saj gjendet edhe maja tjetër Gusani që me lmd radhitet menjëherë pas Gjeravicës, Gusani ka lmd 2639 m. Maja e Gjeravicës gjendet në gjerësinë gjeografike veriore 42.53° dhe 20.13° të gjatësisë gjeografike lindore.
 
Kjo është njëra nga atraksionet turistike më të vizituara nga alpinistët e shteteve të ndryshme që nga viti [[1975]].Rrnoft Kosova Republikë
 
== Lidhje të Jashtme ==