Dallime mes rishikimeve të "Kannonkoski"

955 bytes added ,  6 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(Faqe e re: {{Qytet |Qyteti = Kannonkoski |Emri në gjuhën vendase = {{lang|fi|Kannonkosken kunta}} |Lloji i vëndbanimit = Komunë |Pamje = Savusauna.jpg...)
 
No edit summary
|Provinca = [[Finlanda Perëndimore]]
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja = 549.62 <ref name="total_area">{{Cite web |url= http://www.maanmittauslaitos.fi/sites/default/files/pinta-alat_2011_kunnannimenmukaan.xls |title= Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011 |accessdate= 9 mars 2011 |publisher= Land Survey of Finland |format= PDF |language= Finlandisht, Suedisht}} </ref>
|Sipërfaqja = <!-- Sipërfaqja -->
|Popullsia = 1,469 <ref name="population_count">{{Cite web |url=http://vrk.fi/default.aspx?docid=8843&site=3&id=0|title=VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015|publisher=Population Register Center of Finland|language=Finlandisht, Suedisht|accessdate=17 korrik 2015}}</ref>
|Popullsia = <!-- Popullsia -->
|Dendësia = 3.3
|Lartësia =
|Themelimi = 1934
 
'''Kannonkoski''' ({{lang-fi|Kannonkosken kunta}}), është një [[Komunat e Finlandës|komunë]] në [[Finlanda|Finlandë]]. Është e vendosur në provincën [[Finlanda Perëndimore]], dhe është pjesë e rajonit [[Finlanda Qendrore]].
 
Komuna ka një popullsi prej 1,469 banorë (30 qershor 2015)<ref name="population_count"/> dhe përfshinë një sipërfaqe prej 549.62 kilometra katror (212.21 sq mi) prej të cilave 104.87 km2 (40.49 sq mi) është uji <ref name="total_area"/>. Dendësia e popullsisë është 3.3 banorë për kilometër katror [(25/sq mi)].
 
Komuna është njëgjuhësore, [[finlandisht]].
 
== Referencat ==
{{reflist}}
 
== Lidhje të jashtme ==
{{commonscat}}
*[http://www.kannonkoski.fi/ www.kannonkoski.fi] - Webfaqja zyrtare
 
 
{{FinlandaQendrore}}
 
{{Finlanda-cung}}
[[Kategoria:Qytete në Finlandë|Kannonkoski]]