Dallime mes rishikimeve të "Emlyon Business School"

ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
(Faqe e re: '''"EMLYON Business School"''' është një shkollë biznesi evropiane me komplekse universitare në Paris, Lion, Saint-Étienne, Casablanca<ref>{{fr}}[http://www.aujou...)
 
No edit summary
'''"EMLYON Business School"''' është një shkollë biznesi evropiane me komplekse universitare në [[ParisParisi]], [[Lion]], [[Saint-Étienne]], [[Casablanca]]<ref>{{fr}}[http://www.aujourdhui.ma/emploi/maroc-formation/em-lyon-s-installe-a-casablanca-121045 EM Lyon s’installe à Casablanca]</ref> dhe [[Shangai]]. Ngritur që në vitin 1872.
 
"EM Lyon" u rendit e 14-a ndër shkollat evropiane të biznesit në 2014-ën nga gazeta "Finacial Times"<ref>{{en}}[http://rankings.ft.com/businessschoolrankings/european-business-school-rankings-2014 European Business School Rankings 2014]</ref>. Në 2015-ën, programi i saj për Master në Menaxhim u cilësua si i tridhjetë në mbarë botën nga "Finacial Times"<ref>{{en}}[http://rankings.ft.com/businessschoolrankings/masters-in-management-2015 Masters in Management 2015]</ref>. Gjithashtu mban vendin e 68-të në renditjen mbarëbotërore për MBA (Master në Administrim Biznesi) në Nivelet Ekzekutive<ref>{{fr}}[http://www.lenouveleconomiste.fr/lesdossiers/executive-mba-le-chant-des-sirenes-13038/ Executive MBA - Le chant des sirènes]</ref>. Programi MEB (Master në Biznes Evropian) i shkollës është i ngjashëm me një MBA me orar të plotë, por me një qasje ndër-kulturore. "EM Lyon" ka gjithashtu një program PhD (doktoraturë) si dhe një numër programesh Master në fusha të caktuara të menaxhimit si marketing, financë apo sipërmarrje.
Anonymous user