Dallime mes rishikimeve të "Nju Jork (qytet)"

 
=== Klima ===
Qytetit i Nju Jorkut ka një klimë të butë. Kryesisht preket nga masat ajrore kontinentale në perëndim të rajonit. Stina e verës është përgjithësisht e nxehtë, dhe në dimër shumë e ftohtë, me stuhi të shpeshta dëbore. Koriku dhe Gushti regjistrojnë pothuajse çdo ditë temperaturë mbi 30 gradë celsius, ndërsa Janari temperatura bie shumë herë dhe poshtë -20 gradë celsius.Kjo eshte nje ngjarje e pazakonte megjithate ne New York nuk eshte e pamundur.
 
== Ndarja administrative ==
Anonymous user