Ndryshimi mes inspektimeve të "Kastil-La Mança"

(→‎Lidhje të jashtme: +{{Komunitetet autonome të Spanjës}})
== Historia ==
== Ndarjet administrative ==
[[File:Toledo Skyline Panorama, Spain - Dec 2006.jpg|thumb|right|277px|Qyteti i vjetër [[Toledo, Spanjë|Toledo]] u shpall një Vend i Trashëgimisë Botërore për trashëgiminë e saj të gjerë kulturore dhe monumentale. Toledo është kryeqyteti i Castilla–La Mancha]]
===Provincat===
Castilla-La Mancha është ndarë në 5 provinca të emërtuara sipas qyteteve kryesore.
*[[Provinca Albacete|Albacete]]
*[[Provinca Ciudad Real|Ciudad Real]]
*[[Provinca Cuenca (Spanjë)|Cuenca]]
*[[Provinca Guadalajara|Guadalajara]]
*[[Provinca Toledo|Toledo]]
 
== Referencat ==