Dallime mes rishikimeve të "Provinca Albacete"

ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(Faqe e re: {{Infobox vendbanim |Emri = Provinca Albacete |Emri në gjuhën vendase = |Lloji i vëndbanimit = Provincë |F...)
 
No edit summary
}}
 
'''Albacete''' është një [[Provincat e Spanjës|provincë]] e [[Komunitetet autonome të Spanjës|komunitetit autonom]] [[Castilla-La Mancha]], në [[Spanja|Spanjë]]. Albaceteka një popullsi prej 402837banorë402837 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej14858prej 14858 km<sup>2</sup>.
 
== Referencat ==