Dallime mes rishikimeve të "Sofra e shpejtë"

ska përmbledhje të redaktimeve
v (Fix)
No edit summary
 
Ushqimi i përgatitur në këto restorante pa marrë parasysh është ndonjë sandviç apo diçka tjetër në vetë të gjitha kanë sasi shumë të vogla të substancave të nevojshme për trupin e njeriut. Individët që ushqehen nga këto kuzhina marrin sasi të mëdha të yndyrave dhe proteinave dhe shumë pak apo aspak vitamina. Kjo mungesë e substancave tjera duhet të kompensohet, përndryshe paraqiten mangësi.
 
Me pak kujdes edhe ushqimi i përgatitur nga këto kuzhina mund të jetë i shijshëm dhe i mirë.
 
Fast food (Ushqimi i shpejte)eshte bere nje semundje cilivizimi , shton me teper peshen, diabeti, problemet me qarkullimin e gjakut, shtypjen e larte si edhe kanceri
 
Anonymous user