Ndryshimi mes inspektimeve të "Lasgush Poradeci"

Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 178.79.14.106) dhe riktheu rishikimin 1572066 nga Defender
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 178.79.14.106) dhe riktheu rishikimin 1572066 nga Defender)
|Nacion = shqiptar
|}}
'''LasgushLlazar poradeciGusho''' ([[Pogradeci|Pogradec]], [[27 dhjetor]] [[1899]] - [[Tiranë]], [[12 nëntor]] [[1987]]) i njohur nën [[pseudonimi]]n ''Lasgush Poradeci'', qe poet, shkrimtar e përkthyes shqiptar.
 
== Jeta ==