Ndryshimi mes inspektimeve të "Dragoi kinez"

6 bytes added ,  4 vjet më parë
(pershkrimin)
()
Dragoi kinez eshte nje krijes para historike.Ai ka koken e nje deveje,qafen e nje gjarpri,briret e nje dreri,syte e nje maceje,veshet e nje demi,bishtin e nje hardhuce krahet dhe thonjte e nje shqiponje mustaqet e nje filozofi kinez Uong Fest,dhe luspat e nje krapi.Dragoi mund te nxjeri zjarr nga goja.Sipas miteve dragonjt kinez mund te fluturojne.Dragonjt jane kafshe shume te egra.Dhe dragonjt nuk mund te kapen kurresi nga njerzit.Dragonjt mund te jetojn reth 3000 vjet.
 
=joela <nowiki/>=
Anonymous user