Ndryshimi mes inspektimeve të "Mulatët"

62 bytes added ,  4 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[[Skeda:Halle Berry - USS Kearsarge a.jpg|thumb|right|250px|Halle Berry]]
 
'''Mulatët''' Janë pasardhës të qiftefeve të përyiera në mes të bardhëve dhe zezakëve.
Jetojnë kryesishtë në Angloamerikë dhe në Amerikën Latine, si dhe në dis apjesë të Afrikës. Më së shumti ka në SHBA
 
==shih edhe ==
*[[Mestikët]]
*[[Zambosët]]
 
{{Rracat e përziera në kolonitë Spanjolle dhe Portugeze}}
[[Zambosët]]
[[hr:Mestici]]
[[Kategoria:Amerikë]]
Anonymous user